Novinky ze světa (Corku)

Burčákem začíná, mladým vínem končí – to je podzim na jižní Moravě

Burčákem začíná, mladým vínem končí – to je podzim na jižní Moravě

Přelom léta a podzimu na jižní Moravě se nese v duchu Zarážení hory, staré vinařské tradici, kdy se pomyslně uzamykají vinice. Prolíná se se sezónou burčáku, tedy částečně zkvašenému moštu z vína a vrcholí listopadovým mladým vínem. Zarážení hory Přelom léta a podzimu v Modrých…

RE – treat, use, design, cycle

RE – treat, use, design, cycle

Re v názvu domku Corek má více významů. Tím hlavním významem je Retreat, tedy ústup, vzdálení se, taková malá schovka od venkovního světa. Ale schovávají se tam také další slova jako Reuse (znovu použití) – Redesign – Recycle (recyklace)- Remake (předělání) a tak trošku i Reconstruction.

Otevřené sklepy na Vrbici

Otevřené sklepy na Vrbici

Od začátku června až do konce srpna se střídají vždy 2 vrbečtí vinaři, kteří mají v pátek a v sobotu (červen) nebo v úterý a v sobotu (červenec, srpen) otevřený sklep k degustaci. Srdečně vás uvítají, zapůjčí skleničku a dají vám ochutnat 6 jejich vín. To vše za jednotnou cenu 150 Kč na osobu.

Já Pavla aka „Uvědomělý hoteliér“

Já Pavla aka „Uvědomělý hoteliér“

Corek se stal jedním z míst na pomyslné mapě ubytovacích zařízení s šetrným přístupem, díky kterým se i u nás v Česku objevují krásná místa respektující přírodu a zdroje naší země a přispívají tak k trvale udržitelnému hotelnictví. Bylo mi ctí do této rubriky přispět svým pohledem.

Jak na víno?

Jak na víno?

Přes zimu jsem nakloněna červenému a léto mě zase baví s bílým. A abychom si dobrého vína opravdu užili, měli bychom vědět jak ho skladovat a jak správně podávat. Červené víno na polici do obýváku nepatří a bílé by se nemělo podchlazovat. Tak kam s ním a jak ho podávat?

Léto plné vinohradů, na kole

Léto plné vinohradů, na kole

Cyklo-víno-nadšenci rychle sem! Něco jsem pro vás sepsala.
O Moravě, která vás k sobě prostě táhne. O mírných svazích dávajících na odiv dlouhé tratě vinohradů. Pojďte je projet. Z Corku do Corku Krajem André. Za vínem a sluncem napříč zelenými poli, remízky a vinohrady.

Kalendář akcí Modrých hor

Kalendář akcí Modrých hor

Co vás čeká v kalendáři akcí pro rok 2020 v Modrých horách? Spoustu akcí! Ty se však aktuálně mění podle nastalé situace s koronavirem. V článku proto najdete jen původní informace o jednotlivých akcích – pro aktuální situaci doporučuji sledovat stránky samotných akcí.

Modré hory, Vrbice

Modré hory, Vrbice

Zvlněné viničné svahy Modrých hor ukrývají 5 obcí v čele s mnohým, důvěrně známým, městem Velké Pavlovice. Ne nadarmo jsou Modré hory Modrými horami, až polovinu jejích rév totiž zdobí právě modré hrozny. Je to zkrátka červených vín krajina, co na Vrbici končí a v Pavlovicích začíná.

Ojíněná Morava

Ojíněná Morava

Kdo si myslel, že akcí Po stopách opičky Emilky za mladým vrbeckým vínem máme pro letošní rok útrum, ten se naštěstí mýlil. Sice se za vinobraním 2019 opravdu zabouchly i ty poslední dveře do sklepa, ale v Modrých horách, které na Vrbici končí a v…

Svatomartinský podzim

Svatomartinský podzim

Synonymem pro podzim nejsou dle mého jen zbarvené stromy a sychravé počasí, ale také Svatý Martin. Připravují se svatomartinské husy, lahodné plněné svatomartinské rohlíčky a pro jižní Moravu typická svatomartinská vína. A na ty já se zaměřím. Hrozny dozrávají, jsou sváženy k lisování a začínají…