Ojíněná Morava

Kdo si myslel, že akcí Po stopách opičky Emilky za mladým vrbeckým vínem máme pro letošní rok útrum, ten se naštěstí mýlil. Sice se za vinobraním 2019 opravdu zabouchly i ty poslední dveře do sklepa, ale v Modrých horách, které na Vrbici končí a v Pavlovicích začínají, to žije i v zimních měsících.

Zima ve vinohradech

Vinaři připravili vinohrady na zimu. Opatřili hlavy vín plůtky, přikryli textilií před hladovou zvěří a nechávají vinohrady odpočívat a nabrat sílu pro nové víno. Ideální čas pro jarní řez bude na pomezí února a března, ale mnozí začínají už v lednu, aby to do vypučení stihli.

Vánoce na jižní Moravě

Prosinec se ponese především v duchu vánočním, ojíněném. Třpytit se budou nejen vánoční baňky na stromech, ale hlavně první sníh a mrazíky, které během prosince přijdou.

Kalendář akcí

1. prosince jsme už na Vrbici stihli rozsvítit vánoční strom, 7. prosince zahájí Bořetičtí Vánoce vánočním jarmarkem, 14. prosince se bude Zpívat pod věží v Kobylí a 4 dny před Novým rokem požehnáme na Vrbici mladém vínu. Na webu Modrých hor se dozvíte více i o dalších prosincových akcích.

Žehnání mladých vín se koná pravidelně právě 27. prosince a je vyhledáváno vinařskými turisty z celé republiky. Každoročně se zde prezentují vzorky od vinařů ze všech vinařských podoblastí, zejména velkopavlovické.

Začátek je v 17:00 hod v sále kulturního domu Vrbice. A Vy jste samozřejmě srdečně zváni.


Corek je pro Silvestrovský pobyt obsazen, ale pokud by byl zájem mohu jej připravit pro Vánoční svátky či pro některou z akcí konanou v okolních vesnicích.

Neváhejte mě kontaktovat na info@corek.cz nebo na telefonním čísle +420 739 307 014.