S vínem to dáme! aneb Podpořme naše vinaře

Do sklepů se teď za vinaři a vínem nějakou dobu nepodíváme, ale s jejich vínem doma se vám tato těžká doba bude snášet mnohem lépe. Věřte mi.

Vinařství SYFANY

Kája s Kubou z vinařství Syfany svému vínu naslouchají. Samo podle nich nejlépe ví, kdy potřebuje podat pomocnou ruku a kdy naopak nechat klid a dostatek času. S úctou a pokorou nepřistupují jen k nim, ale i k vinicím a k okolí.

Jejich vína jsou osobitá naturální či autentická, která se vám představují v celé své přirozené kráse. Tady je jejich eshop.

Vinařství Bařina

Ke klukům z vinařství Bařina si můžete i v těchto dnech zavítat sami do jejich výdejního okénka Kafé Sklep a odnést si krom výborného vína i kávu nebo dortík s sebou.

Kdybyste neměli cestu kolem, určitě využijte jejich eshop.

Osobitá vína malých šarží z vlastních vinic. Svěží energie mladých s novými technologiemi zde za mě krásně podporuje a zároveň šetrně doplňuje tradici a zralost “moudřejších” z rodu Bařinů.

Vinařství Baraque

Tak tyhle vína mě fakt baví. Každé má svůj příběh a to doslova!

Třeba tento příběh Úspěšného světoběžníka:

“Býval to takový floutek, větroplach. Ale pak se objevila možnost vycestovat na výměnný studijní pobyt, a on ji využil. Na různých zahraničních stážích pak strávil zbytek studentského života a domů se vrátil s nadhledem a zkušenostmi. Dnes je z něj vážený pán se slibně se rozvíjející kariérou v nadnárodní firmě, ale trocha toho čtveráctví mu v očích zůstala.”

No, tak tohle je jejich Cabernet Sauvignon, ročník 2015 jak vyšitý!

Další příběhy najdete na jejich eshopu, tak KLIK SEM.

Lenka Machovská, vinařova žena, je zároveň i předsedkyní vinařů Vrbice a její jméno tak stojí za všemi akcemi. 🙂

Pro zajímavost

Další věc, která je mi osobně velice sympatická, je označení zeleného lístku u většiny vín. Znamená to totiž, že bylo víno vyrobeno bez použití živočišných surovin.


Vinaři Vrbice

Vrbeckých vinařů je samozřejmě víc a vy si můžete vína objednat od kteréhokoliv z nich. Tady jsem vám dala jen malou ochutnávku těch, které mám ráda já. 🙂

Přidala bych ještě Vinařství Bočko, Vinařství Víta Sedláčka, vinařství Radka Zálešáka, Buchtovín a mého souseda a kamaráda Toníka Brštáka. Ale o těch zase příště.


Frýdečákům, Místečákům a Brňákům víno osobně dovezu

Kdybyste si nechtěli víno objednat přes eshop, můžete si ho objednat přímo u mě a pokud jste z frýdecko-místecka nebo Brna, víno vám ráda osobně dovezu. Za cenu jako u vinařů! 😉 Minimum je však bedna od vinaře, tedy 6 vín.