Víno

Ráda bych hned z kraje osvětlila, že i když Corek patří do sekce ubytování s vinným sklípkem, já nejsem vinař a proto u mě vlastní víno nenajdete. Nedělám ani degustace u mě ve vinném sklepě. Toto velmi krásné a zodpovědné poslání přenechávám jiným. A na výběr jich budete mít hojně. 

Držím se totiž hesla:

Jaké víno a kde ho v Corku (i mimo něj) najdete? 

Corek má hned několik spřátelených vinařství, více či méně vzdálených .

Vrbečtí, místní vinaři

Na Vrbici jsou vinné sklepy kopané v pískovci a typické svými kamennými průčelími rozeseté po celé vesnici. Nejvíce jich však najdete na kopci Stráž, který tyto sklepy tvoří v sedmi výškových úrovních a jsou od Corku vzdáleny pouhých 10 minut příjemné procházky.

Vrbice má oficiální spolek Vinaři Vrbice, kde své víno prezentuje 14 skvělých místních vinařů. Moc ráda Vám na ně předám kontakt k domluvení degustace, případně degustaci sama domluvím. 

Vinaři v okolí

Ze vzdálenějších koutů odebírám víno ze spřáteleného Vinařství Sedláček Kurdějov z Hustopečska, který se věnuje 18 odrůdám vín z jeho vlastních vinic, které sbírá ručně. Část vín nechává zrát v dubových a akátových sudech, a to nejen červená, ale i vína bílá.

Pak mohu doporučit také vína z Rodinného sklepa U Faje z Mutěnic, který nabízí vína cca 12 odrůd včetně netradičního Charváta a vyrábí si také vlastní šumivá vína.


Víno v Corku

Vinný sklep na spodní zahradě

Víno v Corku bude prozatím pouze na objednávku. Objednejte si u mě počet lahví, od vinaře dle Vašeho výběru, které zvládnete i nezvládnete vypít a klidně si u mě objednejte víno i na doma. Víno Vám pouze dovezu, hradit budete bankovním převodem přímo vinaři.