Víno

Víno na Corku

Ráda bych hned z kraje osvětlila, že i když Corek patří do sekce ubytování s vinným sklepem, já nejsem vinař a proto u mě vlastní víno nenajdete. Nedělám ani degustace u mě ve sklepě. Toto velmi krásné a zodpovědné poslání přenechávám jiným. A na výběr jich budete mít hojně. 


Kde není vína, tam není lásky

A na Corku je lásky plná vinotéka.

Ve vinotéce: 20 až 40 lahví vína

Čí vína: od 3 až 4 místních vinařů

Něco ostřejšího: Může být moravská pálenka?

Víno na doma? Ráda zajistím!

Vína ve vinotéce

Vinařství SYFANY

Z Vinařství SYFANY – vína naturální, autentická a osobitá, jako Karla s Kubou. Kteří nejen k vínům, ale i přírodě okolo přistupují šetrně a zodpovědně.

Vinařství Bařina

S Ondrou Bařinou z Vinařství Bařina pro vás vybíráme z jejich palety osobitých vín malých šarží z vlastních vinic.

Svěží energie mladých s novými technologiemi zde za mě krásně podporuje a zároveň šetrně doplňuje tradici a zralost „moudřejších“ z rodu Bařinů.

Vinařství Zálešák

Vína Radka Zálešáka z Vinařství Zálešák jsou doladěná do poslední kapky. V každé kapce se totiž odráží roky zkušeností předchozích generací.


Vrbečtí, místní vinaři

Okolo 170 sklepů kopaných v pískovci s typickými kamennými průčelími

Sklepy jsou rozeseté po celé Vrbici v 7 výškových úrovních a od Corku jsou jen 10 minut pěšky.

Vrbice má oficiální spolek Vinaři Vrbice, kde své víno prezentuje 16 skvělých místních vinařů. Moc ráda Vám na ně předám kontakt k domluvení degustace, případně degustaci sama domluvím.

Vinaři v okolí

Ze vzdálenějších koutů odebírám víno ze spřáteleného vinařství Sedláček Kurdějov z Hustopečska, který se věnuje 18 odrůdám vín z jeho vlastních vinic, které sbírá ručně. Část vín nechává zrát v dubových a akátových sudech, a to nejen červená, ale i vína bílá.