Víno

Ráda bych hned z kraje osvětlila, že i když Corek patří do sekce ubytování s vinným sklípkem, já nejsem vinař a proto u mě vlastní víno nenajdete. Nedělám ani degustace u mě ve vinném sklepě. Toto velmi krásné a zodpovědné poslání přenechávám jiným. A na výběr jich budete mít hojně. 

Držím se totiž hesla:

Jaké víno a kde ho v Corku (i mimo něj) najdete? 

Corek má hned několik spřátelených vinařství, více či méně vzdálených .

Vrbečtí, místní vinaři

Na Vrbici jsou vinné sklepy kopané v pískovci a typické svými kamennými průčelími rozeseté po celé vesnici. Nejvíce jich však najdete na kopci Stráž, který tyto sklepy tvoří v sedmi výškových úrovních a jsou od Corku vzdáleny pouhých 10 minut příjemné procházky.

Vrbice má oficiální spolek Vinaři Vrbice, kde své víno prezentuje 14 skvělých místních vinařů. Moc ráda Vám na ně předám kontakt k domluvení degustace, případně degustaci sama domluvím. 

Vinaři v okolí

Ze vzdálenějších koutů odebírám víno ze spřáteleného Vinařství Sedláček Kurdějov z Hustopečska, který se věnuje 18 odrůdám vín z jeho vlastních vinic, které sbírá ručně. Část vín nechává zrát v dubových a akátových sudech, a to nejen červená, ale i vína bílá.


Víno na Corku

Nově přibyla na Corku vinotéka! Hosté v ní najdou vína průměrně 20 lahví vína od 3 až 4 místních vinařů. Přehled vín bílých, růžových, červených, zemských, jakostních i přívlastkových, od suchých k polosladkým.

Občas vinaři do výběru zařadí svou limitku nebo vína známková.

Všechny vína jsou za cenu jako u vinařů! 😉

Nejčastěji se ve vinotéce objevují vína z Vinařství SYFANY. Karla a Kuba jsou mi blízcí svým přístupem k životu okolo sebe a jejich vína jsou právě díky šetrným postupům na vinicích i ve sklepě velmi osobitá naturální či autentická.

S Ondřejem Bařinou z Vinařství Bařina pro vás vybíráme převážně jejich bílé a růžové odrůdy. Oblíbený Hibernal, známkový Veltlín nebo třeba růžové Cuvée Rosé.

Pro milovníky červeného jsou ve vinotéce modré odrůdy Radka Zálešáka z Vinařství Zálešák. Od Radka najdete ve vinotéce většinou i vína bílá.