Fotoreport z jednoho mlhavého víkendu

Na jižní Moravu za mnou přijelo 7 přátel, ze všech koutů republiky, abych jim ukázala, proč to mám právě tady tolik ráda.

Ani mlha, že by se dala krájet, která vládla celému víkendu, nás nezastavila.

Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál na jižní Moravě zpřístupňuje turistům kromě rozlehlého parku několik památek, které zde zanechal slavný rod Lichtenštejnů.

Areál o rozloze téměř 300 km2 je nejrozsáhlejší krajinný celek v Evropě, který je zapsán na seznam památek UNESCO. Rozprostírá se mezi Lednicí, Valticemi a Břeclaví. Kromě zámků najdete v parkově upravené krajině řadu drobných staveb, například kaple, kolonády, umělou zříceninu či vítězný oblouk.

My se vydali na procházku k zámku Lednice, 4,5 km skrz rozsáhlé zahrady, okolo Zámeckého rybníku, na jehož březích se můžete zastavit u Maurské vodárny, projít Akvaduktem a vzlétnout u Minaretu.

Mikulov

Oblíbený turistický cíl. Město rozložené na posledních výběžcích Pálavy, obklopené vinicemi. Tady se nacházíte v Mikulovském vinařském regionu.

Dominantou Mikulova je barokní zámek, jež je sídlem Regionálního muzea Mikulov s nejrozsáhlejší tuzemskou expozicí vinařství a vinohradnictví.

Na Mikulov je krásný výhled z vrchu jménem Tanzberg, kde nechal kardinál Dietrichstein v roce 1622 postavit kapli sv. Šebastiána. Dnes proto znáte vrch jako Svatý Kopeček.

Kopec Stráž

Nebyl by to víkend na Vrbici bez procházky na Stráži, tento vrbecký hobitín je opravdovou raritou. Bezmála 170 sklepů tesaných do pískovce v 7 patrech nad sebou.

Degustace ve vinařství Syfany

Degustace ve vinařství Syfany byla třešničkou na dortu celého dne. 10 vzorků těch nejlepších naturálních vín, které jsem kdy pila. A troufám si říct, že Karla s Kubou Zborovští, kteří Syfany “vládnou”, uchvátili celou partu.


Míšo, moc děkuji za super fotky

Více od fotografa Michaela Eicha můžete vidět na www.eichfoto.cz.

Přátelům díky za svolení s publikováním.

* Bližší informace k Lednicko-valtickému areálu i Mikulovu najdete na jejich oficiálních stránkách nebo třeba na Kudyznudy.cz 😉


Chcete i vy s přáteli zažít takovýto víkend? Mrkněte se na volné termíny a neváhejte se mi ozvat. <3